Bulharsko

Carevo, Bulharsko

Rovnako ako Chorvátsko je aj Bulharsko krajinou, ktorá je pre slovenských turistov cieľom dovoleniek už po desaťročia.

Obľuba dovolenky v Bulharsku v posledných rokoch opäť získava na sile a turisti túžiaci po zmene vyrážajú za poznaním do tejto krásnej krajiny v juhovýchodnej Európe.

Bulharsko leží na pobreží Čierneho mora a je krajinou s veľkým množstvom kultúrnych a historických pamiatok. Mnohých možno prekvapí, že práve Bulharsko je na štvrtom mieste v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO s počtom kultúrnych pamiatok. Patrí medzi ne Bojanský kostolík, Skalné kláštory neďaleko dediny Ivanovo v Rusenski kraji, Starý Nesebar, Trácka hrobka u Kazanlaku, Rilský kláštor, Madarský jazdec, Trácka hrobka u Sveštari, pohoria Pirin a prírodná rezervácia Srebarna.

Pláže v Bulharsku sú tvorené jemným, mnohokrát zlatistým pieskom a oproti tým chorvátskym sú aj o dosť širšie. Bulharské prímorie láka aj vyznávačov surfingu a ďalších vodných radovánok, pretože im k tomu Čierne more poskytuje takmer ideálne podmienky. To však neznamená, že si tu na svoje neprídu aj rodiny s malými deťmi, pretože tu nájdete mnoho zátok s plážami, v ktorých je more pokojné.
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára