Taliansko

Pisa, Taliansko
 
Taliansko, štát južnej Európy, leží na Apeninskom polostrove, obmývajú ho moria: Jadranské, Lónske, Tyrrhenské a Ligurské.

Taliansko je plné protikladov, doslova je krajinou mnohých tvárí. Jeho výnimočnosť a všadeprítomný temperament striedajú miestami intrigy či násilie. To však neuberá nič na jeho hodnote v oblasti cestovného ruchu. Taliansko vo svojom vnútri skrýva rad prírodných i historických krás, z ktorých je celý rad zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Týchto pamiatok je v Taliansko hneď 47, čo mu zaručuje prvé miesto v rebríčku v počte pamiatok zapísaných na zozname kultúrneho dedičstva.

Pláže v Taliansku


Na svoje si v Taliansku prídu predovšetkým milovníci piesočných pláží, ktoré na celom jeho pobreží značne prevládajú. Našli by ste tu tiež štrkové alebo kamienkové pláže, avšak v menšine. Mnohé Talianske piesočné pláže sú pravidelne oceňované Modrou vlajkou za čistotu pláží i mora. Ocenením sa môže pochváliť hneď viac ako 200 z nich.

Ako už býva zvykom aj Talianske piesočné pláže ponúkajú celý rad aktívneho vyžitia. Využiť môžete ponuku rybárčeniu, windsurfingu, plachtenia, paraglaidingu alebo si len požičať vodné bicykle, vodné lyže, vodné skútre a mnoho ďalšieho.
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára